Tüketime hazır gıda üretimi çeşitli kaynaklardan farklı hassasiyette ürünlerin birleştirildiği otomatik ve manuel süreçlerden oluşan kompleks bir üretim ortamıdır. Bu karmaşıklık, çok sık hat değişimi ve aynı işlem ekipmanlarını kullanan ürünlerin üretiminde çeşnilerle, renklendiricilerle, alerjenler ve mikroorganizmalarla birlikte çapraz kontaminasyon riskini de beraberinde getiriyor.

Sıkı kontrol ve doğru uygulamalı prosedürler sağlam kalite ve gıda güvenliği standartlarını karşılamak ve çapraz kontaminasyonu önlemek için son derece önemlidir. Bu standartların ihlal edilmesi raf ömrünü riske atmadan, ürünlerin iade edilmesine ve marka bütünlüğüne zarar gelmesine kadar masraflı durumlara neden olabilir.

Ecolab hijyen boşluğu belirleme, personel hijyen ve erişim kontrolü, yenilikçi açık yüzey hijyen ekipmanı ve kimyası, gıda yüzeyi işleme ürünleri, hijyen izleme ve kontrol ürünleri ve bir tesis içerisinde veya tüm şirket içerisindeki tüm hijyen müdahalelerini izleyen ve raporlayan hijyen yönetim sistemini kapsayan işletmeye özel programlar sunmaktadır. Müşterilerimiz;

  • Mevcut en kapsamlı temizleme ve dezenfeksiyon ürünlerinden  

  • Pazarda benzeri olmayan bir uzman servis gücünden

  • Tüm Gıda Üretim sektörleri için yenilikçi ve değer yaratmayı esas alan çözümlerden

  • Özel Yönetimsel ve Yönetsel sistemlerden faydalanmaktadır